55'
56'
60'

Znojmo si podmanilo Ďábly

Úvod sice pro Orly nezačal nejlépe, Nový Jičín se totiž dostal do vedení již v sedmé minutě. Hostující Jihomoravané se ale dokázali rychle vzchopit. Ještě v též třetině otočili skóre, a následně předvedli v poslední části zápasu vynikající brankostroj, jež se zastavil až na skóre 2:8. Znojmo si tak připisuje první venkovní příděl bodů v této sezóně.

V prvních minutách zápasu byli aktivnějším týmem Orli. Hned v první minutě z dobré pozice střílel Špaček, ale branku Žurka neohrozil. Znojemští i nadále dominovali, maskovaného muže novojičínských prověřil Motloch a následně opět Špaček. Po pár minutách ukázali svůj ofenzivní um i Ďáblové, když brankáře Maláče prověřil Capil a chvíli po něm i zkušený forvard Roman Maliník. Následně vyhrál Maliník buly na Robina Gebauera, který v čase 6:25 poslal domácí z první větší akce do vedení. Orly to nesložilo a snažili se svého soupeře zatlačit. To se povedlo třetímu útoku, avšak ke gólové šanci se nedostali. Naopak domácí nebyli daleko od druhé branky, kdy nahození Vosátka nebezpečně tečoval autor první branky Gebauer. Za nedlouho se Orli dočkali zaslouženého vyrovnání. Při přečíslení našel Špaček Jiřího Karafiáta, který ve třinácté minutě výbornou střelou do horní části branky vyrovnal. Orli ve svém tlaku nepolevovali, ale obrana Nového Jičína zabránila větším šancím. I přesto se Orli za nedlouho dostali do vedení. A to opět po rychlém protiútoku, když v šestnácté minutě svůj první gól v orlích barvách vstřelil Adam Zeman. Jihomoravané se však jednogólovým vedením neuspokojili a chtěli zvýšit náskok. Dvakrát v krátkém sledu střílel Beránek, ale Žurka nepřekonal. Po delší době se také dostali do útoku domácí. Dlouho drželi unavené Znojemské v pásmu, ovšem k větší šanci se nedostali. Naopak blízko branky bylo Znojmo, když výbornou přihrávkou Sovy pohrdl ve vyložené šanci Beránek. Do kabin se tak odcházelo za stavu 2:1 pro znojemské barvy.

I do druhé periody vlétli Orli aktivněji a drželi se v útočné třetině. Z protiakce však prověřil Maláče Kořenek a také aktivní Maliník. Na počátku druhé třetiny dostali Orli po faulu na Cakla k dispozici první početní výhodu. V první části měl však největší šanci domácí Pawliczek, jehož střela udělala Maláčovi potíže. Po zbytek přesilové hry se sice Orli drželi v útoku, ale k větší šanci se nedostali. Za zmínku stojí střela Sovy, se kterou si brankář Slezanů bezpečně poradil. Další pasáž byli na puku prakticky jen Orli. Nebezpečně se kolem brankáře otáčel Havlát a taktéž zahrozil i Urban. Právě on společně s Karafiátem ujížděli proti jednomu jičínskému obránci. Urban volil střelu, která orazítkovala tyč Žurkovy branky. První přesilové hry se dočkal také Nový Jičín. I když se drželi v útočném pásmu, tak k výraznému ohrožení nedošlo. Dvakrát střílel od modré Vosátko, ale bez úspěchu. Na závěr prostřední části mělo Znojmo k dispozici opět početní výhodu, ale jičínská zeď odolala.

Na začátku třetí třetiny dostali Orli možnost další početní výhody a tentokrát už jí nepohrdli. Po pěkné kombinaci pálil z mezikruží v čase 40:56 přesně Jiří Karafiát. Další minuty se hra přelévala z jedné strany na stranu, dokud Ďáblové nesnížili. V čase 42:52 bek Nového Jičína Jakub Hruška od modré překvapil Maláče a snížil opět na rozdíl jedné branky. Po pěkné akci, kdy Hrůzek vybídl Bradu, bylo Znojmo blízko čtvrtému gólu. K tomu však došlo o pět minut později, kdy Patrik Urban vystihl chybnou rozehrávku domácích a dorazil pokus Špačka. První formace Orlů pokračovala v tlaku, aktivní byl zejména střelec poslední branky Urban. Pátou branku vstřelili Orli po pěkné kombinaci, na jejímž konci stál Adam Zeman. Slezané však neskládali zbraně, do velké šance se dostal Berka, avšak Filip Maláč byl proti snížení. Pojistku na 6:2 přidal pět minut před koncem překvapivou střelou z úhlu Petr Beránek. V posledních minutách jičínští odpadli a Orli jim v podstatě nepůjčili puk. Sedmou branku v čase 55:56 přidal střelou od modré Petr Kubíček, pro nějž to byla také premiérová branka v orlím dresu. Poslední vteřiny se dohrávaly v klidu až do chvíle, kdy Marek Špaček získal puk a předložil ho Petru Beránkovi, který pět sekund před koncem zvýšil na konečných 8:2 pro Orly. Pro Špačka šlo o pátou asistenci v dnešním duelu.

Autor: Vláďa Jelen, Daniel Maňura, foto: Tomáš Žák ml.