48'
54'
60'

Orli dominovali nad Žďárem a slaví vysokou výhru

Zápas mezi Žďárem a Znojmem začal poměrně vyrovnaně. Orli sice inkasovali hned v první minutě utkání, ale po první třetině byl stav vyrovnaný 1:1. Ve druhé třetině se Znojemští dostali do vedení a postupně si vytvořili tříbrankový náskok. I Žďár měl několik gólových šancí, ale dokázal proměnit pouze jednu z nich. Do třetí třetiny šlo Znojmo s komfortním náskokem. Domácím se zápas nepodařilo zdramatizovat ani v pětiminutové přesilové hře, ve které naopak skórovalo Znojmo, když přečíslením tři na jednoho dovršil svůj hattrick Denis Bárta. V poslední minutě zápasu upravil skóre na konečných 8:2 čtvrtou trefou v utkání Denis Bárta.

Orli se v zápase museli obejít bez stále zraněného kapitána Aleše Sovy a také bez obránce Martina Böhma. Svoji premiéru v orlím dresu si odbyl slovenský obránce Maxim Sakmár. Znojemští se v podstatě nedotkli puku a Maláč už lovil puk ze sítě, když se v čase 0:39 trefil bek týmu z Vysočiny Jakub Koudelka. Hned na to dostal Žďár k dispozici početní výhodu, v níž se sice drželi povětšinou v útočném pásmu, ale k větší šanci se nedostali. Opaření Orli museli čelit další šanci Žďáru, kdy se v úniku proti jednomu obránci ocitlo produktivní duo Dušek - Půhoný. Prvního jmenovaného však skvěle vychytal Maláč. První zajímavou příležitostí Znojma byla střela Bárty po rychlé akci, ale Sejpal si s ní poradil. Žďár dostal posléze k dispozici druhou přesilovku, v níž se držel v pásmu. Nebezpečně střílel Wasserbauer, ale na maskovaného muže Orlů nevyzrál. Následně dali o sobě vědět i Znojemští, když nebezpečně střílel Bícha. Zanedlouho se právě Mikuláš Bícha už z branky radovat mohl, když v jedenácté minutě zakončil svoji povedenou akci kličkou do protipohybu. Znojemští se vstřelenou brankou ožili a dostávali se do hry. Orly mohl dostat do vedení Karafiát, který dostal výbornou nahrávku do mezikruží. Do nebezpečné akce se dostali také domácí, ale stav zůstával stále nerozhodný. Po zbytek třetiny se drželi Orli v pásmu svého soupeře, obrana Plamenů však náporu odolávala.

Druhou třetinu zahájili aktivněji Orli. Do úniku se prokličkoval Špaček, který volil svůj oblíbený bekhendový blafák, avšak neúspěšně. Do nebezpečné příležitosti se dostal na druhé straně kluziště Dušek, ale Maláč byl pohotový. Následně se v útočném pásmu usadil čtvrtý útok a to velice úspěšně. Síť za Sejpalem po dorážce ve čtyřiadvacáté minutě rozvlnil Denis Bárta. Orli po vstřelené brance zvýšili svoji aktivitu, nebezpečně střílel Brada i Beránek. O navýšení vedení se postaral opět Denis Bárta. Rychle se zorientoval a v osmadvacáté minutě přesně zamířil do růžku brány. Aktivita hostů neuvadala, ba naopak. V další příležitosti byl Bícha, jehož teč ale vychytal brankář Plamenů. Žďárští však zbraně nesložili a do velké šance se dostal dnes velmi aktivní Dušek. Po faulu dostali k dispozici první přesilovku také Znojemští. První část se jim sice nevydařila, ale ve druhé se Orlům podařilo přidat další branku, a to v čase 31:44. V předbrankovém prostoru byl nejdůraznější Robert Havlát a získal tím pro Jihomoravany tříbrankový náskok. Na začátku čtyřiatřicáté minuty však došlo k dramatizaci utkání, neboť se střelou na zadní tyč trefil Lukáš Jícha. Žďár měl poté další příležitost, aby se Orlům ještě více přiblížil. Pytlík vybídl Kövera, ale ex-znojemský forvard Maláče nepřekonal. Na konci druhé periody měly Plameny možnost přesilové hry. Kotouče se však zmocnil Havlát, který ujížděl sám na bránu. Byl podražen a Orli dostali možnost trestného střílení, ke kterému se postavil sám faulovaný Robert Havlát. Ten přesnou střelou proměnil a ve čtyřicáté minutě vrátil Orlům třígólový náskok.

Na začátku závěrečné třetiny dostali domácí možnost pětiminutové přesilovky, když se provinil Urban a musel předčasně do kabiny. Žďáru se vůbec nedařilo usadit se v pásmu, Orli výborně bránili a navíc se jim podařilo vstřelit branku. V padesáté minutě zakončil brejk Denis Bárta a rodák z nedalekého Hodonína zkompletoval hattrick. Následně se do úniku dostal domácí Chlubna, ale ani on nedokázal překonat výborného Maláče. Naopak Orli přidali další trefu. Ve čtyřiapadesáté minutě Špaček našel před bránou Jiřího Karafiáta a ten puk poslal mezi betony maskovaného muže Plamenů. Poslední minuty se odehrávaly v poklidném tempu, puk na hokejkách měli zejména Orli. V poslední minutě mohl Jícha po přihrávce velezkušeného Koukala alespoň kosmeticky upravit výsledek, Maláč byl proti. Deset sekund před koncem přidali Orli poslední zářez. Svoji čtvrtou branku v zápase po třetí přihrávce Cakla vstřelil Denis Bárta.

Ohlasy k utkání

Milan Procházka (Znojmo): Vítězství se cení, zvlášť se Žďárem, který má útočný tým. Myslím, že jsme si dokázali pohlídat jejich klíčové hráče. I když jsme prvních deset minut nezačali dobře, tak nás podržel gólman. Potom jsme dokázali zvednout hru a otočit zápas v náš prospěch. Kluci začali hrát to, co jsme si řekli a musím pochválit naši čtvrtou lajnu, která ukázala celému týmu, jak se má hrát.

Martin Sobotka (Žďár nad Sázavou): Měli jsme dobrý úvod, vyšlo nám hned první střídání. První třetina z naší strany ještě snesla měřítko a byli jsme soupeři vyrovnaní. Za stavu 2:5 jsme dostali ještě možnost pětiminutové přesilovky, kterou jsme nijak nedokázali využít. Měli jsme na Znojmo přípravu. Kluky jsem upozorňoval, že to je mužstvo, které dobře bruslí a má výborný pohyb. Říkal jsem, že pokud jim nebudeme stíhat a nebudeme důrazní v předbrankovém prostoru, tak to bude špatné. Bohužel, jsme to nesplnili a ze všech těchto situací jsme dostali góly. Je to škoda, ale musíme uznat sílu soupeře, který hrál opravdu výborně.