3:1
0:0, 2:0, 1:1
Znojmo

Mizerná koncovka připravila Orly o body ve Vídni

Vídeň - Ani na druhý pokus Znojmo Vídeň neporazilo. Hosté sice byli po většinu zápasu aktivnější a vytvářeli si více šancí, avšak na domácího gólmana hledali recept jen stěží. Capitals se ve druhé třetině dostali do dvoubrankového vedení, které na začátku další periody snížil svojí první trefou v dresu s Orlem na hrudi Bryan Bickell. Ani hra bez brankáře minutu před koncem však k vyrovnání nevedla. Prosadil se naopak znovu soupeř.

V úvodních minutách měli více ze hry Orli, avšak gólman Weinhandl pohotově zlikvidoval pokusy Puchera, Fialy i Šedy. Blýsknul se i Kacetl, jenž zastavil nebezpečnou dorážku Ferlanda. Vídni se následně nabídly dvě přesilovky. Nejblíže k otevření skóre měl Andre Lakos, když trefil z kruhu tyčku.

Také ve druhé třetině se hostům dařil přechod přes střední pásmo. Ve dvaadvacáté minutě poslal tvrdou střelu do břevna Bickell. Domácí celek hrozil především z individuálních akcí. V sedmadvacáté minutě zapomněla znojemská obrana na Francoise Fortiera, který bekhendovým blafákem poslal žluté barvy do vedení – 1:0.

Orly branka nepoložila a byli nadále aktivnější. Vyrovnat mohl po chvíli Pucher, jenž dorážel střelu Pláňka od modré, avšak kotouč těsně minul branku. Paradoxně skóroval znovu soupeř. Z protiútoku se tentokrát prosadil Michael Schiechl, který z mezikruží zavěsil puk do horního růžku Kacetlovy klece – 2:0.

Na začátku třetí dvacetiminutovky si zahráli první početní výhodu hosté. Kýženého gólu se však dočkali až v šestačtyřicáté minutě. Weinhandl sice švih Bryana Bickella vyrazil před sebe, ovšem na druhou střelu, když znojemský útočník objel branku, již nedosáhl – 2:1. Znojmo se začalo mnohem více soustředit na útok a nechávalo otevřený prostor před Kacetlem. Do brejku se dostal Rotter, ale gólman si s kotoučem poradil.

Minutu před sirénou si trenérské duo Stloukal – Kučírek vyžádalo oddechový čas a odvolalo brankáře. Ještě větší šanci dostali Orli, když musel na trestnou lavici Gratton, avšak do samostatného úniku se dostal Joshua Soares a pečetil vítězství Capitals – 3:1.

Autor: Lukáš Caha

Nehráli jsme s takovou lehkostí, litoval po duelu ve Vídni Marek Uram

Znojmo - Znojemští hokejisté odehráli na ledě favorizované Vídně dobrý zápas, svou kůži rozhodně nedali zadarmo a doprovázeni početným davem fanoušků bojovali se ctí až do závěrečné sirény. Po jednokolové pauze se do sestavy Orlů opět vrátil Marek Uram, avšak ani on svým barvám k tolik vytouženým bodům nepomohl. „Vídni jsme byli více než vyrovnaným soupeřem,“ věděl zkušený forvard.

„Každý prohraný zápas se hodnotí těžko, ten dnešní snad ještě hůře, protože jsme byli Vídni více než vyrovnaným soupeřem. Ve druhé třetině jsme si je nechali odskočit na dva góly, potom jsme už nedokázali dotáhnout jejich náskok,“ přemítal slovenský útočník.

Na první gól duelu se v Albert Schultz Eishalle čekalo téměř až do poloviny utkání. „Počítali jsme s tím, že budou praktikovat nátlakovou hru, a když co nejdéle vydržíme odolávat, začnou být nervózní. Bohužel jsme dostali po individuální chybě první gól, poté druhý. Ke konci už jsme asi neměli tolik sil, abychom skóre otočili,“ smutnil po utkání Uram.

foto
Marek Uram

Znojemští hokejisté dokázali na vídeňském ledě snížit na rozdíl jednoho gólu a v závěru utkání se tlačili do útoku, když už povolila domácí obrana, stál v bráně pozorně chytající Weinhandl, na němž si vylámal zuby právě i Uram. „Nemyslím si, že byl největší překážkou gólman. Podle mého názoru nehrajeme s takovou lehkostí, přímočarostí. I většina gólů, které dáme, jsou vydřené, jsou z dorážek nebo z podobných situací.“

Povzbudit svůj tým přijelo do Vídně i více než dvě stě příznivců Orlů. „Znojemští fanoušci jsou skvělí, vždy byli a jsou stále. Obzvláště při venkovních zápasech jejich podpora potěší, když navíc přijedou v takovém počtu, v jakém byli dnes ve Vídni, tak je to super. Měli jsme je přímo za zády a bylo to znát,“ poděkoval alespoň na dálku skvělým fanouškům Marek Uram.

V minulých dnech se vznášel otazník nad zdravotním stavem Marka Urama, jenž musel dokonce vynechat domácí utkání se Salzburgem. „Měl jsem problémy se šroubem v koleni, který jsem dostal minulý rok při operaci. Tělo to začalo špatně vnímat, dostal jsem injekci, vytáhli mi z kolena vodu a je to v pořádku, ve hře mě to již žádným způsobem nelimituje,“ přiblížila lapálie s operovaným kolenem znojemská “79“.

Ohlasy k utkání

Tommy Samuelsson (Vídeň): Jsem po dnešním výkonu spokojený. Naše mužstvo hrálo dobře především v defenzivě, navíc dokázalo proměnit šance, které si připravilo.

Martin Stloukal (Znojmo): Rozdíl byl dnes především v efektivitě před brankou a v proměňování šancí. Honza Lattner měl velkou šanci na vyrovnání, neproměnil. To by se nemělo stávat. Náš forčeking dnes taky nebyl tak dobrý, jako v domácích utkáních. Prohráli jsme, ale sezóna jde dál a v neděli v Innsbrucku musíme vyhrát.