3:5
1:1, 1:1, 1:3
Fehérvár

Znojmo poprvé poznalo hořkost porážky

Znojmo - Orli stejně jako vloni podlehli v prvním domácím zápase Fehérváru. Už v šesté minutě ale otevřel skóre utkání Kyle Wharton. Hostům se podařilo do konce první dvacetiminutovky vyrovnat. Druhá část kopírovala první, domácí se opět dostali gólem Richarda Jarůška do vedení, ale Čerti znovu náskok smazali. O vítězi rozhodla poslední třetina, v níž Maďaři přidali tři branky, na které Jihomoravané nenašli řádnou odpověď. Skóre utkání se tedy zastavilo na číslech 3:5.

Úvod utkání vyšel domácím. V páté minutě při vyloučení Mihályho si až před branku sjel Kyle Wharton a přesnou střelou k bližší tyči překonal brankáře Bálizse. Další průběh první dvacetiminutovky poznamenala vyloučení. Orli šli ve 14. minutě do tří a nabídnutou šanci využil dorážkou do odkryté branky loňský nejlepší střelec EBEL István Sofron.

Domácí se za vyrovnaného stavu tlačili dopředu, Wharton trefil bombou od modré tyč, Stehlíka o pár minut později vychytal Bálizs. Vzápětí dostali šanci dvojnásobné přesilovky i domácí, Pucherově lajně se ale zápas nevyvedl a v přesilovkách příliš nebezpečná nebyla. O pár minut později už se fanoušci na stadionu radovali, když do prázdné branky doklepl po odrazu puku nekrytý Richard Jarůšek. V poslední minutě druhé části ale Balázs Ladanyi po skvělé souhře se Sofronem střelou z první překonal natahujícího se Kacetla a vyrovnal na 2:2.

Hosté vstoupili lépe i do závěru třetí části a slovenský bek Juraj Ďurčo potrestal další vyloučení Orlů dorážkou z bezprostřední blízkosti. Znojmo se snažilo vyrovnat, ale naráželo na organizovanou a obětavou obranu maďarského týmu. Při závěrečné hře bez brankáře vítězství Fehérváru pojistil do prázdné branky Balázs Ladanyi, brankám ale ještě nebyl konec. Deset vteřin před koncem snížil z hranice brankoviště Jan Lattner a Kacetl putoval zpět na střídačku, následné prohrané buly ale dalo šanci na pátý zásah do prázdné Arpádu Mihálymu.

Autor: Jana Šremrová

Richard Jarůšek: Ne každá přesilovka se dá ubránit

Znojmo - Páteční zápas s Fehérvárem Orlům nevyšel podle představ, přesto přinesl několik pozitiv. Vedle výborného Ondřeje Kacetla mohli fanoušci sledovat i vzrůstající formu Richarda Jarůška, který se po nevydařené loňské sezóně zařadil po boku Fialy a Strömberga do první útočné formace. Přestože po čtyřiceti minutách byla hra vyrovnaná, nakonec o vítězi rozhodly především početní výhody. „Soupeř nám dal v přesilovkách tři góly, my naopak ty naše musíme zlepšit,“ povídal po zápase Jarůšek.

Richarde, můžete v krátkosti zhodnotit dnešní utkání?
Před zápasem jsme si řekli, že nemůžeme být vylučovaní, to se bohužel nestalo. Vyloučení tam bylo hodně, a i když některá byla sporná, museli jsme s tím počítat. V přesilovkách soupeře jsme dostali tři góly a s tímhle se pak nedá vyhrát…

Dneska jste po nepříliš povedené přesilové hře zvyšoval na 2:1, můžete tuto situaci popsat?
Tonda Bořuta vystřelil na bránu, trefil jejich hráče, od kterého se puk odrazil a zůstal ležet před klecí. Já jsem pak kotouč z otočky zametl do brány.

Připravovali jste se speciálně na přesilové hry Fehérváru?
Ano, trenér nám ukázal, jak je hrají. Řekl nám, jak se máme pohybovat. Ale někdy to tak bývá, že ne každá přesilovka se dá ubránit a nám se to dneska bohužel nepodařilo.

foto
⇒ Richard Jarůšek zažívá dobrý start do sezóny

Nacvičujete na trénincích přesilové hry?
Hodně je trénujeme, ale ještě to nemáme tak vypilovaný. Musíme je zkrátka zlepšit a také na tréninku si na nich dát více záležet.

Jak se cítíte v první lajně? Co říkáte na spolupráci s Ondrou Fialou a Kimem Strömbergem?
Určitě se mi hraje skvěle. První pětka dostává na ledě spoustu prostoru, to je pro mě dobře. S klukama jsme si sedli, kombinace nám vycházejí, já jsem spokojený. (úsměv)

Jak probíhala vaše letní příprava?
Všichni jsme dostali individuální plán, ten jsem samozřejmě dodržoval, vedle něj jsem chodil na box, to mi taky hodně dalo. Pak ještě do posilovny a běhat.

Teď se vám daří výborně, do brány vám to padá a vypadá to, že už jste si na styl této soutěže zvykl…
Ano, zvykl. Minulý rok jsem moc nehrál, na led jsem chodil málo, ale po tom roce jsem nabral zkušenosti a doufám, že letos to bude lepší. Snažím se, aby to v první lajně šlo, makám na doraz.

Tento víkend je tady ve Znojmě tradiční vinobraní, máte v plánu jít se podívat do města?
Zítra ráno máme trénink, takže samozřejmě musím dodržovat nějakou životosprávu, ale doufám, že se tam alespoň na chvilinku dostanu. Třeba se jen podívat na průvod.

Ohlasy k utkání

Martin Stloukal (Znojmo): Hráli jsme hloupě. Bylo jasné, že Fehérvár sem přijede s defenzivním systémem, nebude chtít hrát. Upozorňovali jsme hráče, že má výborné přesilovky, přesto se v první třetině necháme dvakrát vyloučit do tří. Navíc naše přesilovky dnes byly mizerné, druhá formace dnes šla jako první na čtyři nebo pět výhod a nedala ani gól.

Kevin Primeau (Fehérvár): O našem vítězství rozhodly přesilovky a oslabení. Hráli jsme v nich výborně a celý zápas tvrdě bojovali. Do třetí třetiny jsme nastoupili se zvýšeným sebevědomím a v lepším rytmu a rozhodli o vítězství.