1:0
0:0, 0:0, 1:0
Třinec

Vyrovnané utkání skončilo šťastněji pro domácí

Z n o j m o - Již potřetí v této sezóně dokázali Znojemští orli porazit hokejisty HC Oceláři Třinec. Skóre se poprvé změnilo až necelých sedm minut před koncem zápasu, kdy se ve dvojnásobné početní převaze prosadil Ondřej Kříž, pro kterého to byla jubilejní trefa v dresu Znojma. Jednogólový stav vydržel až do konce zápasu, a tak si domácí připisují tři body do tabulky a brankář Trvaj čtvrtou nulu v sezóně.

První třetina začala zostra. Už v úvodní minutě měl šanci Padělek, jehož střelu vytěsnil Vojtek mimo. V zápětí začali hýřit aktivitou třinečtí, Polanský však z otočky na Trvaje nevyzrál. Poté se hrály téměř dvě minuty ve čtyřech, avšak žádný z týmů si nedokázal ve větším prostoru na kluzišti vypracovat větší příležitost. V polovině úvodní části několikrát na Vojtka vypálil Kříž, ale štěstí se k němu nepřiklonilo.

Ve 14. minutě po střele Hamana klouzal puk brankovištěm, ale nikdo z domácích se k dorážce nedostal. Skóre se nepodařilo otevřít ani po útočných manévrech Dopitovy řady, a tak byl po dvaceti minutách stav nerozhodný 0:0.

Do následující části vstoupili aktivněji hosté, ovšem poté je zabrzdilo vyloučení. Orli přesilovou hru nezužitkovali, ale začali si vytvářet více příležitostí než jejich protivník. To vyústilo v další dvouminutovou výhodu domácích, ve které dvakrát nebezpečně pálil Kříž. Třinec zjistil, že pokud nechce odjet s prázdnou, musí prokázat větší úsilí, a na několik okamžiků se pevně usadil ve svém útočném pásmu. Všechny pokusy však spolehlivě zlikvidoval strážce domácí klece Jiří Trvaj.

Za nedovolený zákrok Tvrdíka dostali hosté další možnost převahy jednoho muže v poli, ale celé dvě minuty nevedly ani k jedné přesné střele, kterou by musel Trvaj řešit. Ve zbytku druhého dějství se hrál vyrovnaný hokej a zásluhou výtečně chytajících brankářů nedokázal žádný z hráčů otevřít brankový účet zápasu.

Úvod závěrečné části hry byl útočný z obou stran. Po dalším ubráněném oslabení začalo iniciativu utkání přebírat Znojmo. Velkou příležitost spálil Dopita, když po přenechání Selingra střílel do Vojtka a vyražený kotouč nedokázal usměrnit do sítě.

V posledních deseti minutách ukázali domácí větší chuť po třech bodech a svírali svého soupeře před jeho brankou. Tomuto tlaku dokázali Oceláři čelit pouze nedovoleně a Orlům se naskytla možnost hrát přesilovku pěti proti třem, kterou po rychlém přechodu do útoku proměnil bombou od modré Ondřej Kříž. V 58. minutě mezi kruhy pronikl Růžička a Dopitovu přihrávku napálil do levé spojnice třinecké branky. Znojemští už v závěru udrželi jednobrankové vedení a Trvaj si pohlídal čtvrtou nulu v sezóně.

Ohlasy k utkání

Miloslav Hořava (Znojmo): Byl to důležitý zápas v boji o play-off. My jsme byli nakonec šťastnější, protože se nám podařilo dát jediný a vítězný gól.

Jan Daneček (Třinec): Bylo to bojovné utkání, v němž převažovala snaha získat body, protože oba týmy bojují o play off. Chyběli nám dva zkušení obránci, které jsme museli nahradit juniory, takže jsme se zaměřili hlavně na obranu. Chtěli jsme zkusit dát gól v přesilovkách. Bohužel jsme je ale hráli katastrofálně a ve dvojnásobném oslabení jsme inkasovali.