4:3
1:2, 0:0, 3:1
Dornbirn

Parádní obrat a Tomasův hattrick přinesl Orlům Ligu mistrů!

Znojmo otevřelo skóre jako první, ale soupeř ještě v první části nepříznivý stav otočil. Po bezbrankové druhé třetině se Dornbirn na začátku té třetí dostal do dvougólového vedení, avšak Orli zbraně nesložili. Třemi góly završili parádní obrat a nejen, že v nadstavbě doma ani jednou neprohráli, navíc si zajistili postup do Ligy mistrů.

V přímém souboji o druhé místo tabulky začaly oba celky velmi aktivně. Hosté hrozili v první třetině převážně z brejků, domácí se snažili o souvislejší tlak. Brzké šance nevyužil na jedné straně Bartoš, na opačné straně kluziště nemířil přesně Greentree. Do vedení šli v 8. minutě domácí, poté co Bořutovu střelu v přesilovce tečoval těsně před brankářem Hardym mezi jeho betony Roman Tomas. Hosté ale s odpovědí dlouho nečekali a už po třech minutách bylo vyrovnáno, když krásnou individuální akci zakončil přesnou střelou švihem přes obránce do protipohybu Nechvátala Kyle Greentree.

Dornbirn hrál trpělivě zezadu a jeho rychlí útočníci využívali každé příležitosti k útoku. Právě s kontry měli znojemští hráči největší problémy a často musel jako poslední instance hasit situace Patrik Nechvátal. Druhá branka Buldoků ale paradoxně přišla po postupné kombinaci v útočném pásmu. Grabher Meier našel z levého křídla před brankou volného Chrise D’Alvise a ten měl před odkrytou brankou lehkou úlohu.

Po přestávce se Orli snažili tlačit dopředu, ale srážely je nepřesnosti v kombinaci i pozorná obranná hra soupeře. Ten navíc nadále hrozil a jen výborný výkon Nechvátala v brance držel skóre na jednobrankovém rozdílu. Jak čas ubíhal, Znojmo si postupně přeci jen vytvořilo možnosti. Yellow Horn a především Tomas se dostali před Hardym do slibných šancí, ovšem nemířili přesně.

S nadějemi domácích to vypadalo ještě hůř ihned po přestávce, kdy Nikolas Petrik využil zaváhání v rozehrávce a zvýšil na 3:1. Buldoci v tu dobu díky výsledkům ostatních výsledků byli virtuálně v Lize mistrů a Orli čtvrtí, ovšem průběh zápasu se měl ještě dramaticky zlomit. Obrat nastartovala Pucherova přihrávka na volného Romana Tomase před brankou, který zblízka zavěsil a snížil na rozdíl jediného gólu. Vyhození hostujícího obránce mimo kluziště pak dalo Znojmu možnost přesilové hry, kterou záhy využil přesnou dorážkou Peter Pucher.

Rozjetí Orli cítili šanci a svého rozhozeného soupeře najednou dostávali pod tlak. Ujala se překvapivě nenápadná akce ve středním pásmu. Roman Tomas napřáhl ještě ve středním pásmu a příklepem zaskočil Hardyho, který letící kotouč propustil a spustil vlnu radosti v ochozech. Hat-trick slovenského kanonýra se nakonec ukázal jako rozhodující a přepsal historii znojemského hokeje. Orlům přisoudil druhé místo v tabulce i vstupenku do příštího ročníku Ligy mistrů!

Autor: Marcela Procházková

Ukázali jsme, že jsme připraveni na play-off, raduje se autor hattricku

Zápas s Dornbirnem se nevyvíjel dobře. Orli však zabrali, předvedli bojovný výkon a nepříznivý stav skóre otočili. Velkou zásluhu na tom měl útočník Roman Tomas, který se blýskl hattrickem a poslal Znojmo nejen na druhé místo konečné tabulky, ale i do Ligy mistrů!

Soupeř vedl o dvě branky, přesto jste zápas otočili ve svůj prospěch. Kde nastal zlom?
Když jsme dostali na 1:3, tak nás to nepoložilo. Naopak jsme se nabudili a ukázali sílu týmu. Ukázali jsme, že jsme připraveni na play-off.

Vstřelil jste tři góly, váš vítězný byl z velké dálky. Jak byste tu situaci popsal?
Bylo to od modré čáry a jsem rád, že to tam padlo. Byl to vítězný gól a hattrick už je jen takové plus. Třešnička na dortu.

Na konci jste byl blízko čtvrté brance, co tomu chybělo?
Trefil jsem obránce do nohy, ale vůbec mě to nemrzí. Zápas jsme zvládli, což je hlavní.

Dnešním vítězstvím jste se kvalifikovali do Ligy mistrů. Panuje v kabině radost?
Obrovská radost. Tým s malým rozpočtem mezi velkými kluby to dokázal. Je to nádherné! Ligu mistrů nehraje každé mužstvo, takže si myslím, že je třeba si to užít.

V pondělí se vybírá soupeř pro play-off, které startuje v pátek. Máte v hlavě nějakou představu, koho byste si pro čtvrtfinále přál?
To necháme na vedení. My jsme dneska vybojovali Ligu mistrů, na nich bude vybrat nám zítra soupeře. Ať vyberou kohokoliv, my se na něj budeme připravovat a dáme všechno do toho, abychom uspěli.

Ohlasy k utkání

Jiří Režnar (Znojmo): Vedli jsme a nechali jsme se zbláznit. Hra byla nepřesná, nedokázali jsme se na ni soustředit. Dělali jsme hodně chyb ve hře. Ve třetí třetině jsme změnili lajny a hráli vabank, Roman Tomas měl dnes svůj den. Po snížení začal soupeř zmatkovat, jako my ve druhé části. Jsme za to rádi. Večer si sedneme u majitele a budeme se bavit ohledně výběru soupeře pro play-off.