1:5
0:1, 1:2, 0:2
Záhřeb

Orli na rozjetý Záhřeb nestačili

Znojmo - Ve druhém zápase za sebou inkasovali Orli od svého soupeře pověstného "bůra", tentokrát se jejich katem stal Záhřeb. Soupeř sice po první části vedl jen jedna nula a Znojmo dokázalo ve druhé třetině z hole Martina Škadry vyrovnat, ovšem to bylo v podstatě všechno. Zato hosté nejprve vrátili ve dvojnásobné přesilovce vedení opět na svou stranu a poté už bylo utkání pouze v jejich režii. Nutno říct, že domácím štěstěna moc nepřála, trefili dvě tyčky a především Videlka v samostatném nájezdu za ještě nadějného stavu 1:3 břevno.

Do pátečního duelu vkročily oba týmy bez svých klíčových hráčů. V brance Záhřebu se neobjevila jednička slovinské reprezentace Robert Kristan a trenér Stloukal musel narychlo hledat náhradu za Petra Kanka, který se po úterní potyčce v Lublani necítil dobře.

Úvod utkání byl poněkud vlažný. Ani přesilová hra hostů z páté minuty nepřinesla žádnou větší šanci, a tak diváci čekali na úvodní branku až do patnácté minuty. Banham nahodil kotouč před branku, kde jej našel neobsazený Joel Prpic a zavěsil ke vzdálenější tyči - 0:1. Orli měli během přesilové hry šanci o nápravu, avšak nepřesné přihrávky je často připravovaly o útočné pásmo a hostujícího gólmana Ouaze nakonec neohrozili.

Na začátku prostřední periody se herní projev domácích o něco zlepšil, což přineslo kýžené ovoce v pětadvacáté minutě. Lattner unikal s Martinem Škadrou do přečíslení, střelu prvního jmenovaného hráče brankář ještě vyrazil, ovšem na dorážku znojemského obránce byl již krátký - 1:1.

Ve třicáté minutě šli domácí do tří a Medvědům netrvalo dlouho, aby toho využili. Adam Naglich chtěl nejspíš jen přihrát, ale do trajektorie puku vložil hůl domácí Haman a kotouč se náhle octl za Landsmanem - 1:2. Další branka Adama Naglicha při signalizované výhodě již srazila Orly k zemi a Medvečšak se stal pánem ledu - 1:3.

Naděje na vyrovnaní mohl ještě sice vykřesat Videlka v úvodu třetí třetiny, když unikal sám na Ouaze, ale z mezikruží trefil k jeho smůle jen tyč. O to víc toho mohl litovat, když v pětačtyřicáté minutě kapituloval Landsman počtvrté. Tentokrát se stal šťastným střelcem Pascal Morency, který zcela v klidu uklidil puk k tyčce - 1:4.

Další minuty byly plné nepřesností, avšak o slovo si řekly také trestné minuty. Orli svoji výhodu nezužitkovali a nesvědčila jim ani hra čtyři na čtyři. Minutu a půl před koncem vstřelil pověstného „bůra“ Geoff Waugh a o majiteli dvou bodů bylo rozhodnuto.

Autor: Petr Frömel, Lukáš Caha

David Videlka: Vletěli do nás hned od začátku

Znojmo - Chorvatský Záhřeb ve Znojmě jasně ukázal, kdo je momentálně týmem s nejlepší formou v lize. Deváté vítězství Medvědů v posledních deseti utkáních se sice rodilo pomalu, hosté ale na ledě dominovali od samotného úvodu a svým fyzickým stylem dělali Orlům problémy. „Skoro každé mužstvo EBEL má urostlé hráče, s tím se zkrátka musíme vyrovnat," říká mladý útočník David Videlka. Právě on ve svém třetím ligovém duelu nevyužil jednu z největších šancí Znojma ke snížení.

Na utkání se Záhřebem nebudou znojemští hráči vzpomínat v dobrém. Medvědi předčili Orly téměř ve všech dovednostech, ti tak nakonec museli sklonit hlavu před silným soupeřem. „Bylo to špatné, hned od začátku do nás vletěli, chvíli nám trvalo, než jsme se z toho oklepali. Myslím, že bruslařsky jsme na ně pak měli, ale bohužel jsme nedokázali proměnit žádnou gólovou příležitost, jim tam padlo téměř vše,“ litoval domácí prohry David Videlka.

foto
⇒  David Videlka má za sebou první tři zápasy v EBEL

Především důraz a vyhrané osobní souboje zdobily hru chorvatského týmu. Není divu, v mužstvu nalezneme hned několik zámořských hráčů s fyzickými parametry, za které by se nemusel stydět kdejaký zápasník. „Toho už si asi ani nevšímáme. Téměř každé mužstvo v EBEL má ve svém středu urostlé Kanaďany či Američany, takto to prostě v lize je a my se s tím musíme nějak porvat,“ uvědomuje si David Videlka.

Jednu z největších příležitostí Znojma spálil právě Videlka, když se ve třetí třetině řítil sám na gólmana Záhřebu, kterého sice překonal, neposedný kotouč si to však namířil přímo do břevna. „Tonda Bořuta mi poslal puk, dostal jsem se do brejku, chtěl jsem to zvednout brankáři nad lapačku, bohužel pro nás to úplně nevyšlo,“ popsal smolnou situaci znojemský útočník.

Pro Davida Videlku bylo utkání se Záhřebem teprve třetím v dresu A-mužstva. Ve svém druhém duelu na ledě Fehérváru nešťastně upadl a s poraněnou rukou se odebral na marodku. „Při zápase v Maďarsku jsem špatně dopadl na zápěstí a podvrtl jsem si ho. Týden jsem s tím marodil, teď jsem se vrátil zpátky na led. Sice mě to pořád bolí, ale snažím se hrát,“ prozradil Videlka.

Ihned po návratu do znojemské sestavy se mladému forvardovi otevřela příležitost upozornit na sebe v útočné trojici s Radkem Hamanem a Janem Lattnerem. „Radek Haman je zkušený matador, Honza je zase rychlý, dává výborné přihrávky, já jsem jen rád za takovou šanci,“ kvituje s povděkem své začlenění do první formace David Videlka.

Ohlasy k utkání

Martin Stloukal (Znojmo): Je to jednoduché, Záhřeb byl lepší. Byli jsme trochu unavení, musíme se nyní vyspat, zítra si o zápase promluvit a několik věcí změnit. V neděli musíme mít lepší pohyb a zlepšit hru ve středním pásmu, to byl dnes asi největší rozdíl. Chtěli jsme hrát ofenzivně a agresivně, ale soupeř dobře bruslil a všechno mu vycházelo.

Marty Raymond (Záhřeb): Myslím, že jsme odehráli velmi dobrý zápas. Hráli jsme chytrý hokej, po nějaké době jsme navíc zvládli dobře druhou třetinu. Dařilo se nám i v oslabeních, dali jsme pěkné góly, takže musím být spokojený.