5:3
2:1, 1:0, 2:2
Villach

Atraktivní duel přinesl Orlům páté vítězství v řadě

Už od úvodního buly měli Orli utkání pevně v rukou. Po gólech Rehuše a Štacha se sice hosté neustále snažili dotahovat náskok Znojma, více než třikrát ale Nechvátala překonat nedokázali. Orli se prosadili pětkrát a díky vítězství se posouvají na čtvrtou příčku tabulky.

Hosté začali zápas aktivně, ale už ve 3. minutě byla jejich aktivita zmrazena úvodním gólem Orlů. V přesilové hře tečoval Branislav Rehuš Bořutovu střelu do horního růžku mimo dosah brankáře Höneckla a otevřel skóre zápasu. Vstřelený gól Znojmu pomohl a od té doby bylo lepším týmem na ledě. V 9. minutě přetavil souvislý tlak v druhou branku ranou od modré pod břevno Lubomír Štach.

Hosté hrozili především z rychlých brejků, ale jistý Nechvátal byl vždy na místě. Kapituloval až v poslední minutě první dvacetiminutovky, kdy chybu v rozehrávce potrestal nadvakrát bekhendovou střelou Benjamin Petrik. Snížení dodalo zápasu náboj, ale skórovali znovu Orli. Ve 27. minutě vymíchal Roman Tomas na levé straně útočného pásma obranu hostů a nádhernou akci zakončil střelou pod lapačku brankáře.

Když Roman Tomas v úvodu závěrečné části zvýšil přesnou dorážkou na 4:1, zdál se být osud zápasu zpečetěn. Jenže Orli z Villachu se nevzdali. Brock McBride nejprve našel odražený kotouč v brankovišti a snížil na rozdíl dvou branek, v 53. minutě se pak po jeho akci prosadil z dorážky pro změnu Eric Hunter a drama bylo na světě. Pět minut před koncem mohl z trestného střílení rozhodnout Havlík, jenže nedal, a pojistku na znojemské vítězství tak dal až tři a půl minuty před koncem Radek Číp, jenž nenápadnou střelou zpoza obránce nachytal Höneckla.

Autor: Marcela Procházková

Stylem hry se už připravujeme na play-off, prozrazuje Branislav Rehuš

Branislav Rehuš si v pátečním utkání s Villachem připsal svůj třináctý gól a zároveň dvacátou asistenci v dresu s orlem na hrudi. O utkání i o cílech v nadstavbě hovoří v následujícím rozhovoru.

Oba týmy měly již zajištěný postup do play-off, přesto byl zápas chvílemi hodně vyhecovaný...
Už to mělo příchuť play-off. Chceme jít do každého zápasu naplno. Hlavně si ale dáváme pozor na zranění. Ještě musíme zdolat v neděli Maďary.

Cítíte nějaký rozdíl oproti minulým zápasů, kdy jste byli kvůli nejistotě první šestky pod tlakem?
Nemyslím si, že to bylo něco jiného. Jak jsem již říkal, chceme všechny zápasy hrát naplno. Některý zápas nám to vyjde, jiný ne.

Jaké jsou cíle týmu do nadstavby?
Chceme skončit co nejvýše v tabulce. Uvidíme, kolik bodů získáme.

Je lákadlem první čtyřka, která zajišťuje výhodu domácího prostředí v prvním zápase play-off?
Určitě ano. Když máte takové fanoušky jako my, tak je to pro nás velké plus. Jsou naším šestým hráčem na ledě.

Jak se vám hraje v lajně s Romanem Tomasem a Martinem Podešvou?
Myslím si, že ta spolupráce funguje. Snad nám to bude klapat i v play-off.

Ohlasy k utkání

Jiří Režnar (Znojmo): V první třetině jsme hráli výborný hokej s tlakem do brány. Ve druhé části jsme trochu polevili, naše defenziva byla až moc "free". Třetí třetinu jsme začali dobře, vstřelili gól, ale následně se zase trochu uspokojili. I když mají oba týmy zajištěné play-off, pořád se hraje o body i o prestiž a chceme uspět. Větší prostor teď dostávají mladší hráči, s kterými chceme pracovat a mít na play-off připravený kompletní kádr.