7:2
2:0, 2:0, 3:2
Znojmo

Exhibice v podání domácího týmu

T ř i n e c - První prosincový den nebyl pro Znojmo příliš šťastným. Z výletu na sever Moravy si vezou další nelichotivý výsledek, už podruhé v sezóně sedmigólový. Oceláři dokázali na rozdíl od Orlů využívat přesilovky, kterých měly oba týmy k dispozici dostatek. Rozhodčí Turčan byl v posuzování přestupků opravdu precizní. V prvních dvou třetinách hosté inkasovali vždy po dvou brankách, třetí dějství pak přineslo celkem pět gólů. O ty znojemské se až v závěru po chybách domácích postarali Plášek a Svoboda. Brankář Trvaj vydržel v kleci pouze dvě třetiny, pak jej nahradil Tuček.
Třinecké mužstvo naplňovalo svůj záměr protáhnout vítěznou šňůru už od počátku zápasu. Jejich tlak vyústil ve 3. minutě v první branku Tomase, která padla při početní výhodě domácích. Podobně i druhý gól, o který se v 8. minutě při trestu pro brankáře Trvaje postaral obránce Kroupa. Sudí Turčan nastolil přísný metr a vylučoval jednoho hráče za druhým. Orlům takto rozkouskovaná hra seděla evidentně méně, k mnoha pokusům ohrozit Vojtka se nedostali. Více šancí měl Třinec, ale ke konci třetiny se musel častěji bránit. A to činil velmi úspěšně.

Po přestávce se šli na trestnou lavici posadit Bičánek s Frolem za vzájemnou potyčku. Znojemští byli viditelně aktivnější než v předchozí části, avšak při dvojnásobném oslabení jim Oceláři okamžitě přistřihli křídla. V 27. minutě si z nulového úhlu připsal svou 199. trefu v extalize 700zápasový jubilant Peterek, o pět minut později pojistil vedení čtvrtou brankou do vinglu Trvajovy svatyně Skořepa. Také Znojmo si pak zahrálo v pěti proti třem, ale smůla se jim lepila na hokejky a Severomoravanům se dařilo vyhazovat puky.

Hostujícího gólmana Trvaje vystřídal po pauze jeho náhradník Tuček. V první polovině třetí dvacetiminutovky byl vyloučen pouze třinecký Polanský, hra se trochu uklidnila, k vidění byly akce na obou půlích kluziště, častěji však na straně hráčů s drakem na prsou. To pravé divadlo začalo až ve 49. minutě, kdy Orli inkasovali dvě branky v rozmezí 43 vteřin. Nejprve se Tuček špatně zorientoval a Steber poslal puk za jeho záda, vzápětí Vůjtek zblízka vstítil zajímavě odrazem o horní tyčku.

Domácí publikum začalo slavit, ale všem gólům ještě neměl být konec - utkání pokračovalo v magické hře čísel: Při znojemské výhodě čtyří na tři překonal Vojtka Plášek, když se k němu náhodně odrazil kotouč, a snížil tak na 1:6. Rozhodčí pak použil píšťalku ještě pětkrát, přičemž Třinec měl opět - dokonce dvakrát - dvojnásobnou přesilu, ale trefil se až napodruhé. A podruhé v tomto duelu to byl Tomas, jenž dělovkou nedal Tučkovi v 59. minutě šanci. Tečku za touho exhibicí udělal dvě sekundy před závěrečnou sirénou a v oslabení znojemský Svoboda, který k překvapení všech poslal touš za Vojtka asi ze sedmi metrů.

Ohlasy k utkání

Jiří Juřík (Třinec): Vyšel nám vstup do utkání. Dali jsme dvě branky, ale pak se lámal chleba na konci první třetiny, kdy soupeř neproměnil několik přesilovek. Když jsme pak dali na 4:0, už jsme hru kontrolovali. Mužstvo musím pochválit za přístup a jsem rád, že jsme potvrdili poslední dobré výkony.

Jan Votruba (Znojmo): Třinec si vítězství plně zasloužil, podal velmi dobrý výkon a potvrdil formu z předešlých zápasů. Nám nešly přesilovky. Měli jsme v nich sice hodně střel, ale Třinec dobře vykrýval prostor. Gólman Trvaj odstoupil ze hry proto, že jsme ho už šetřili pro další zápasy.