43'
44'
47'

Znojmo nad mistrem dlouho vedlo, nakonec bere bod

Orli sehráli na domácím ledě proti úřadujícímu mistru z Klagenfurtu dobrý zápas. Po dvou třetinách dokonce vedli 3:0, ale hosté během pěti minut ve třetí části dokázali srovnat a nakonec dramatický duel rozhodli v samostatných nájezdech.

Vstup do třetího domácího zápasu se Orlům vyvedl. Do vedení se dostali již tři minuty po úvodním hvizdu díky přesné trefě Tomáše Svobody. V polovině třetiny se v přesilovce dostal do velké šance Koch, prosadit se ale nedokázal. To potrestal Aleš Sova, který po Stehlíkově nahrávce našel místo v Haugenově brance a vsítil tak patnácti stý gól Znojma v EBEL.

Na začátku druhé periody ve vlastním oslabení zahrozil z úniku znojemský Luciani. K zakončení ale neměl dostatek prostoru na rozdíl od Antonína Bořuty, který byl uspěšný při přečíslení dva na jednoho. Konec třetiny byl poměrně emotivní a nabídl celkem pět vyloučených hráčů, žádná z početních výhod však nebyla proměněna.

Ve třetí části Klagenfurt potrápil Znojemské, když během pěti minut dorovnal skóre na 3:3. Nejprve se prosadil z nenápadné šance Siim Liivik. Následně využili rozčarování v řadách domácích Andrew Kozek a Matthew Neal. Po oddechovém čase Znojma se hra mírně zklidnila, do konce třetiny se ale už nikdo neprosadil.

O vítězi zápasu nerozhodlo ani prodloužení, a tak hra pokračovala samostatnými nájezdy. V těch padla jediná branka, jejímž autorem byl Andrew Kozek.

Autor: Lukáš Peroutka, Nikola Katolická

Musíme celý zápas předvádět stejnou hru, ví Aleš Sova

V zápase proti Klagenfurtu vstřelil patnácti stou branku Orlů v EBEL. Jak hodnotil Aleš Sova vývoj utkání? A na čem by Znojemští měli zapracovat?

Jste autorem druhé znojemské branky. Zaregistroval jste, že to byla zároveň patnácti stá branka Orlů v EBEL?
O tom vůbec nevím. Byl tam souboj u mantinelu, po kterém Peťa Beránek získal puk. Já jsem si poodstoupil a viděl, jak se na mě dívá, ale ta nahrávka byla nějak ztečovaná. Šlo to ještě na druhého beka, který mi to posunul. Já se to snažil trefit a padlo to tam.

Do třetí třetiny jste vstupovali s vedením 3:0, pak jste ale nechali Klagenfurt během pěti minut dorovnat skóre. Kde byla chyba?
Opakoval se stejný scénář jako v minulém zápase. Vedeme o tři góly, pak se hostující tým snaží nějakým způsobem narušit hru. Rozbít to nějakým vyprovokováním a fauly. Klagenfurt tam měl i nějaké přesilovky. Nemyslím si, že bychom měli strach z výhry nebo se nějak uspokojili a nebojovali dál. Prostě se tam opakují nějaké chyby a najednou se nám celá hra, kterou předvádíme čtyřicet minut, zbortí.

Co tedy do příště zlepšit?
Měli bychom předvádět celý zápas stejnou hru. Je to klišé, ale měli bychom se především poučit, být chytřejší a nepřestávat hrát za jakýchkoliv okolností. Nesmíme se upínat na ten výsledek, ale pořád jít střídání za střídáním. Snažit se dodržovat pokyny a nic nevypustit.

Stejně jako v minulém zápase proti Salzburgu i proti Klagenfurtu rozhodly nájezdy. Vy jste žádný neproměnili. Zaměřujete se na ně během tréninků?
Je to taková loterie. Ten zápas se nějak vyvine a je to padesát na padesát. Je těžké je natrénovat, protože zápasová situace je vždycky jiná něž ta na tréninku. Bohužel, my jsme ty góly nedali, oni ano.

První dvě třetiny to bylo dost vyhecované, tu třetí se hra uklidnila. Přesto jste góly obdrželi právě v poslední části.
Ze začátku to bylo dost rozkouskované. Jak jsem říkal, v té třetí třetině se staly tři podobné chyby a oni jich využili a zápas otočili

Ohlasy k utkání

Miroslav Fryčer: Rozhodně nejsem spokojený. Někdo by řekl, je to loňský mistr, ale pro mě je to ztráta dvou bodů. Je ještě hodně věcí, na kterých se musí zapracovat. Jsme na začátku sezóny, to není výmluva, to je fakt. Buďme rádi za těch jedenáct bodů, co máme. Dnes jsme o body přišli díky individuálním chybám v poslední třetině. Nájezdy jsou sice loterie, ale hráči, co tam jdou, by je měli proměnit. Příště půjde určitě kdokoliv jiný než tihle, co by to měli dávat. Dokud se nevrátí Petr Mrázek, tak nemáme v plánu sestavu měnit. Nerad do toho sahám, pokud to není opravdu vážné.