52'
58'
60'

Čtvrtá výhra v řadě! Orli zlomili Villach ve třetí třetině

Znojemští hokejisté se počtvrté v řadě radují z výhry. Na předchozí úspěchy navázali doma s Villachem, který zásluhou třetí třetiny porazili 3:0. Vítězný gól zápasu vstřelil Tomáš Svoboda, v přesilovce na něj navázal Rob Flick a střelou do prázdné Philip McRae. Po pátečním zápase se tak Orli bodově dotáhli na šestý Villach.

První vážnější příležitost zápasu nastala ve čtvrté minutě. Rob Flick se prodral k úniku na brankáře hostů, klička na levou stranu ale skončila střelou mimo tři tyče. Vyrovnaný průběh úvodní třetiny příliš šancí nepřinesl. Do té druhé se dostal Aaron Berisha, ani on však svůj samostatný únik na Maxvella nezužitkoval. Osmdesát vteřin před koncem dějství se pouze trefil do hrudi gólmana.

Villach se v úvodní části zápasu moc nepředvedl. Pokoušel se to změnit ve druhé třetině. Na jejím začátku se dva hráči rakouského týmu dostali k přečíslení, to však ztroskotalo na znojemském obránci. Hosté byli v tomto dějství smělejší, což mohli demonstrovat v samém závěru, Fraser však po průniku do obrany Znojma nastřelil pozorného Lassilu.

Úvodní desetiminutovka třetího dějství se nesla v duchu prvních dvou částí. Jelikož Villach nezužitkoval chybnou rozehru znojemských, tak domácí trestali. Ve své úvodní přesilovce sice na gól ještě museli zapomenout, krátce po ní ovšem Aleš Sova přihrál Tomáši Svobodovi, který poslal znojemské do vedení. Hra začala nabírat na intenzitě, Orli ale recept na Maxwella nacházeli složitě. Čtyři minuty před koncem třetiny se naopak hosté objevili ve velké šanci. Na Teemu Lassilu mířil Ulmer, finský brankář ovšem výborně pokryl levou tyč. Zatímco hosté byli v koncovce bezradní, Orli vstřelili další branky. Ve druhé přesilovce nejprve úřadoval Rob Flick, čtyři vteřiny před koncem více jak dvouminutovou power-play Villachu využil Philip McRae. Kromě střelců se vyznamenal také brankář Lassila, pro kterého se jednalo o první nulu sezóny.

Autor: Radek Štohl

Lassila vynuloval Villach: Takticky náš nejlepší výkon v sezóně

Jasnou jedničkou posledních dvou sezón je ve Znojmě Teemu Lassila. Finský gólman a mistr světa z roku 2011 korunoval skvělou formu posledních zápasů vychytanou nulou v pátečním duelu proti Villachu.

První vítězství v sezóně s nulou vzadu, jak spokojený jste s tímto večerem?
Myslím si, že to bylo opravdu zasloužené vítězství. Hráli jsme skvěle do obrany, takticky to od nás byl asi nejlepší výkon sezóny, nepouštěli jsme soupeře vůbec do šancí.

Dlouho se hrálo bez branek, cítí se pak brankář o to víc pod tlakem?
Nebylo to úplně jednoduché. Hlavně kvůli tomu, že na mě dnes nešlo moc střel. Musel jsem dělat nějaká protahovací cvičení, abych se zahřál. No a navíc jsem trochu nemocný, takže jsem se musel zahřívat o to víc.

Máte teď na kontě čtyři výhry za sebou, přibližujete se vrchním patrům tabulky. Nakoplo to tým? Jaká je atmosféra v kabině?
Vždycky, když vyhráváte, tak je atmosféra dobrá a cítíte se fajn. To platí pro mě i pro tým. Řekl bych, že teď jsme se dostali trochu do laufu, máme formu. Musíme dál tvrdě pracovat a sbírat výhry.

Blíží se vánoční období a tradičně nabitý program zápasů. I z toho pohledu je asi důležité teď nahnat body a přiblížit se postupovému pátému místu...
Je to tak, pětka je náš cíl a chceme se do ní dostat. Nebude to lehké, ale teď se nám daří. Všichni doufáme, že bychom se do ní ještě před Vánoci mohli dostat.

Čeká vás teď dlouhý trip na západ Rakouska, kde budete hrát dva zápasy ve dvou dnech proti Dornbirnu a Innsbrucku. Jsou to dva týmy ze spodu tabulky, ale asi to nebude jednoduché...
Určitě, v téhle lize není lehkých utkání. Musíme se dobře připravit, hlavně na neděli. Dornbirn posledních pár týdnů hraje velmi dobrý hokej, ukázal nám to už v domácím zápase a bude hrozně důležité do toho zápasu dobře vstoupit. Snad se nám to povede. Nepodceňujeme ani Innsbruck, ale na ten můžeme myslet až po neděli. Teď se soustředíme jen na další utkání.

Ohlasy k utkání

Jiří Beroun (Znojmo): První třetina byla hodně rozlítaná, udělali jsme nějaké chyby ve středním pásmu. Od druhé části jsme si ale začali vytvářet tlak, který vygradoval ve třetí třetině. Chodili jsme více do brány, vypracovali si šance a máme vítězství. Rozhodla naše obětavost a výborný Lassila v bráně. Takový zápas jsme potřebovali. Villach hrál skvěle, málokdy se vidí tak bruslivý tým.

Jyrki Aho (Villach): Byl to dobrý a těžký zápas, jeden z nejtěžších, který jsme letos hráli. Oba celky bojovaly celý zápas o každý puk, hrálo se vyrovnaně. Takticky to byl skvělý hokej. My byli o něco horší v předbrankovém prostoru, ostatně odtud dalo Znojmo dva góly. My bohužel ani jeden a slyšel jsem, že když nedáte gól, špatně se vyhrává.