Přípravné zápasy - pá 6. 9. 2024 - NETZCH Arena
5'
28'
53'

Ze selbského bojiště vychází Znojmo vítězně

Orli si v přípravě připisují další výhru. Do zápasu s německým Selbem vstoupili i aktivněji, díky brance Urbana. Domácí na to brzy zareagovali, navíc se ve druhé třetině ještě dostali do vedení. Znojemští však své zbraně nesložili, a vyrovnali. Nakonec v třiapadesáté minutě vstřelil Mikuláš Bícha vítězný gól na konečných 2:3 ve prospěch Jihomoravanů.

Gólově do zápasu vstoupili lépe Orli, a to již v páté minutě. Marek Špaček vyslal střelu na Weidekampa, tu ale před ním stihl tečovat ještě Patrik Urban, hosté se tak dostali do jednobrankového vedení. Vlci se následně začali tlačit více do předbrankového prostoru, avšak až do desáté minuty dokázali Znojemští odolně tomuto tlaku vzdorovat. Vyloučením Masaře dostali domácí možnost přesilové hry, kterou také využili. Marco Pfleger dostal od McMillana přihrávku do mezikruží, tu dokázal zužitkovat ke svému prospěchu a propálil Synka. Zbytek třetiny se rovněž střídaly na obou stranách šance, gólovou radost ale žádnému z klubů nepřinesly.

Začátek druhé třetiny patřil Selbským, ti druhý gól vstřelili pětašedesát vteřin po jejím zahájení. Colin Campbell vyslal na Synka střelu od modré čáry, jejíž směr ještě změnila šikovná teč opět Marca Pflegera. Wolves mohli navýšit skóre ještě v sedmadvacáté minutě zápasu. Kiedewicz se dostal do samostatného úniku, naštěstí jej stíhající Aleš Sova výborně zabránil svou holí, aby se kotouč dostal do prostoru mezi třemi tyčemi. Následně se v osmadvacáté minutě síly rozložili mezi čtyři hráče, vinou byla vyloučení na obou stranách. Tato hra ale vyhověla Znojmu. Skrumáž před brankou Weidekampa vyústila až k radosti hostů. Jakub Masař dorážel kotouč už do posunuté branky, rozhodčí tak celou situaci zkoumali dlouho na videu. Dle aktualizovaných pravidel předali bouřící Netzch aréně verdikt, ve kterém zaznělo, že branka je správně uznána. V polovině zápasu došlo na straně Znojma k předem domluvenému střídání maskovaných mužů. Tobiáše Synka nahradil Filip Maláč, druhému jmenovanému brankáři muselo o tři minuty později pořádně zatrnout. Po rychlé kombinaci totiž McMillan trefil tyč. Zbytek prostřední periody se už spíše dohrával.

Do poslední části utkání vstoupili domácí hladově, rychle poté byli ale vyloučeni. V přesilovce nejnebezpečněji zahrozil Zeman, který ostře prověřil lapačku Weidekampa. Později svůj brankářský um musel ukázat i Maláč, který nadvakrát zachránil znojemské hokejisty. Jak se zápas chýlil ke konci, oba celky už nehráli s takovou otevřeností, tedy až do času 52:48. Po vyhraném buly Havláta se kotouče zmocnil Mikuláš Bícha, zkušený útočník následně prokličkoval s kotoučem až kolem Weidekampa, který puk spatřil až za vlastními zády. Selb se hnal za vyrovnáním, avšak Maláče se mu nedařilo překonat. Pět minut před koncem ještě Hördler tvrdě atakoval Cakla, který v bolestech musel zamířit do kabin. Německý obránce následně inkasoval trest do konce utkání. Zápas se už dohrál poměrně v poklidu, a Orli se mohli radovat s třetího vítězství v přípravě. Teď už Znojmo čeká pouze jeden přátelský zápas, a to s Hodonínem, který odehraje 11.9. na ledě soupeře.

Petr Beránek

,,Zápas hodnotím velmi pozitivně. Šlo o takticky dobře zvládnuté utkání. Vyzdvihnout musím zejména práci v obranném pásmu, kde jsme hráli velice poctivě. Rovněž se nám dařilo i tlačit do branky soupeře, který byl opravdu kvalitní. Je to úplně jiný styl hokeje než v českém prostředí. Hrálo se otevřeně s mnoha přečísleními, což byla zábava. Osobně jsem ale velice rád, že se nám povedly do duelu přenést ty faktory, kterými bychom se chtěli prezentovat v lize."

Autor: Vláďa Jelen, foto: hcorli.cz