1:0p
0:0, 0:0, 0:0 - 1:0
Villach

Jediný gól v prodloužení zajistil juniorským Orlům vítězství

Utkání vévodily především obranné formace, které důkladně hlídaly prostor před svými brankáři. Na první branku jsme si tedy museli počkat až do prodloužení. Rakouská defenzíva nakonec nevydržela nápor znojemského celku, a Jiří Lander tak po šedesáti čtyřech minutách rozhodl, kdo dostane bod navíc.

Oba celky vstoupily do první dvacetiminutovky velmi opatrně. Až v deváté minutě přišlo menší vzrušení ze strany hostujících hráčů. Tomazevic prokličkoval mezi dvojicí znojemských obránců a prudkou střelou k levé tyčce se snažil překonat domácího brankáře. Villach i po zbytek třetiny představoval aktivnější celek a několikrát prověřili Paclovu pozornost. Nepřipraveného ho ale nezastihli.

Začátkem druhé třetiny se domácí obrana pořádně zapotila. Wohlfahrt propasíroval kotouč přes skupinku hráčů clonících před bránou až k samotnému Paclovi. Ten touš vyrazil před sebe a díky pohotové reakci svých spoluhráčů, kteří puk ihned vyhodili ven z prostoru před bránou, nemusel znovu zasahovat. I Orli ale dokázali svého soupeře potrápit. Musil zaměstnal hostující obranu, když se sám vydal proti Avsenikovi. I přes několik dalších nebezpečných situací,zůstal stav po druhé části hry stále nezměněn 0:0.

Jak Znojmo, tak Villach začali třetí třetinu velmi opatrně. Orli byli první, kteří se začali tlačit do útočného pásma. Šťáva využil mírného náskoku nad hostujícími obránci a vydal se sám proti rakouskému gólmanovi. Těsně před bránou ho ale dostihl jeden z obránců a znojemského útočníka natlačil na zadní mantinel, aniž by mu dovolil jakkoliv vystřelit. V padesáté sedmé minutě měli znojemští velmi blízko k první brance utkání. Po vhazování před Paclem si Račický s Kompainem jako první všimli vyhozeného kotouče, který směřoval do obranného pásma hostů. Těsně před Avsenikem ale domácí útočník podlehl dotírájícímu rakouskému obránci, a neměl tak možnost přesně vystřelit. Šedesát minut základní hrací doby o vítězi nerozhodlo, a utkání tak muselo přejít do prodloužení.

Orli na led nastoupili velmi aktivně a od začátku si vyvíjeli dobrý tlak. Po vyloučení Jennese se okamžitě usadili v útočném pásmu a začali ostřelovat hostující svatyni. Jiří Lander nakonec našel cestičku, která vedla za brankovou čáru. Z kruhu vyslal přesnou střelu a kotouč vletěl do sítě pod ruku hostujícího brankáře. Znojemským juniorům k vítězství významně pomohl i Jindřich Pacl, který si po sobotním utkání připisuje svoji první nulu v ročníku 2015/2016.

Autor: Marcela Procházková