8:1
2:1, 4:0, 2:0
Znojmo

Debakl juniorky v Ústí

Ú s t í n/L - Jen necelou třetinu dokázali mladí Orli držet krok se stejně starými Lvy. Povzbuzeni výhrou ve Zlíně dokázali ještě na první branku odpovědět, když se trefil Alexa, ale po dvou dalších brankách, kterými ústečtí hokejisté orámovali první přestávku, už znojemští junioři recept na vstřelení branky nenašli. Domácí postupně navyšovali skóre, které se zastavilo až na hrozivých 8:1.

Do zápasu vstoupili lépe domácí. Brzy hráli přesilovku a Hanzl otevřel skóre - 1:0. I nadále byli o něco aktivnější domácí. Hosté měli první výhodu přesilové hry až v 11. minutě a vyrovnávací branka doslova visela ve vzduchu. Domácí se však ubránili. Hra se poté vyrovnala. V 16. minutě poslal Místecký do vyložené šance Hanzla, ale ten brankáře nepřekonal. O minutu později našel Horváth zpoza branky volného Alexu a ten srovnal stav utkání. Do šaten však šli veseleji domácí. Těsně před sirénou se ještě trefil Místecký.

I do druhé třetiny měli domácí bleskový nástup. Už po 40 vteřinách zvyšoval na 3:1 opět Hanzl. Ve 25. minutě měli domácí štěstí, když zazvonila tyčka Wegertovy svatyně. Kuriózní situace přišla ve 28. minutě. Kentoš byl při samostatném úniku zahákován a v pádu zapadl spolu s kotoučem i brankářem do branky - 4:1. Poté se hrálo prakticky bez šancí. Až ve 38. minutě, při přesilovce, dorážel Zákoutský Hanzlovu střelu - 5:1. Poté vystřídal Pance v brance hostí Kacetl. Ještě před koncem třetiny zvýšil dorážkou Řídelova pokusu na 6:1 Bříza.

Na začátku třetí třetiny dohrávali hosté přesilovku. Urodilo se ale až ve 45. minutě v přesilovce domácích. Brož vyslal Hanzla a ten švihem z mezikruží zkompletoval hattrick - 7:1. Přestože výsledek už byl daný, hosté nesložili zbraně a snažili se alespoň o korekci skóre. S přibývajícími minutami na ledě trochu zbytečně vzrůstala nervozita, a když už se zdálo, že se stav utkání nezmění, prosadil se po samostatné akci Řídel.

Autor: Miroslav Janíček