Orli Znojmo Orli Znojmo

Pohled do statistik – TOP hráči

Druhá reprezentační přestávka přináší další pohled do centra statistik. Během první jsme nahlédli na úspěšnost přesilových her jednotlivých týmů CHANCE ligy. Nyní si představíme TOP hráče znojemského kádru v různém tabulkovém hodnocení.

Jan Bartko je nejvytěžovanější hráč z celého týmu. Na ledě strávil za osmadvacet zápasu celkem 563:46 minut. Nastupuje jak do přesilových her, tak i do oslabení. Za jeden zápas odehraje průměrně 20:08 minut. První místo mu náleží i za nejlepšího nahrávače v týmu s třinácti asistencemi.

U průměrného času stráveného na ledě zůstaneme a představíme si hráče, který je během zápasu na ledě nejčastěji. Je jím jeden z nejnovějších posil obrany Daniel Bukač, jenž na ledě působí průměrně 22:31 minut za zápas. To je skoro o necelé dvě minuty více než má druhý hráč v pořadí Jan Zahradníček.

Další nejčastěji se vyskytující hráč na lede je Radim Matuš, přesněji při přesilových hrách a oslabeních. Asistent kapitána v početní výhodě odehrál již 95:45 a v početní nevýhodě 68:52 minut.

Na vhazování můžeme nejčastěji vidět Jana Hrušku. Celkem již absolvoval 540 buly a z toho jich 274 vyhrál. Jeho procentuální úspěšnost tak je 50,74%.

Nejproduktivnější hráč týmu je kapitán Tomáš Svoboda. Za čtyřiadvacet zápasů již nasbíral třiadvacet bodů (11+12). Se svými body se nachází i na dvanáctém místě v celoligové tabulce kanadského bodování. Zároveň je s jedenácti góly i nejlepší střelec týmu a v celoligové tabulce mu v této disciplíně náleží sedmá pozice.

Martin Šťovíček se očividně řídí heslem není ranky, není branky. Na bránu totiž vyslal bezkonkurenčně nejvíce střel. Pozornost gólmana vyzkoušel již osmaosmdesátkrát. Z toho vytěžil devět gólů a jeho úspěšnost střel je 10,23 %.

V proměňování šancí je nejlepší další nedávná posila Pavel Jenyš. Pouhých třiadvacet střel mu prozatím stačilo na vstřelení pěti gólů a jeho procentuální úspěšnost tak činí 21,74 %.

Slovo nej nemusí vždy mít jen pozitivní význam. Ve statistikách najdeme i nejtrestanějšího hráče týmu. Je jím Tomáš Svoboda s pětadvaceti trestnými minutami. Hned za ním o jednu minutu méně se nachází Dominik Sklenář, který odpykal již sedm dvouminutových trestů a dva pětiminutové.

Ze dvojice brankářů lépe vychází Dominik Groh. Prostor v bráně dostal ve čtyřiadvaceti zápasech a odchytal 1305 minut. Celkem čelil 716 střelám, z toho jich 653 dokázal zlikvidovat a 63 prošlo za jeho záda. Jeho úspěšnost tak je 91,20 % a 2,90 gólů za zápas.