Orli Znojmo Orli Znojmo

Orli v dalším domácím zápase vyzvou Litoměřice

Aktuálně se nachází pouhý bod od posledního místa. Znojemští hokejisté tak nutně potřebují získat tři body. Zároveň se pokusí protáhnout bodovou sérii z domácích utkání, v cestě jim ale stojí Litoměřice. Zápas začíná ve středu od 18:00 ve znojemské Nevoga aréně.

Litoměřice se v posledním venkovním zápase utkaly se Sokolovem. Kališníci vstoupili do utkání aktivně a hned v první třetině se ujali vedení. To si dokázali pohlídat až do konce zápasu a ze Sokolova si odvezli tři body po výhře 4:2. Do dalšího utkání nastoupili na domácí půdě proti Zlínu. Vyrovnané utkání rozhodl ve prospěch Litoměřic Markus Korkiakoski, když dokázal využít přečíslení dva na jednoho. V druhém domácím utkání za sebou vyzvali poslední Frýdek-Místek. Frýdečtí hokejisté překvapili Litoměřice stejně jako Vsetín. V zápase nedali Litoměřicím žádnou šanci a zvítězili 4:0. Po pětadvaceti kolech se Kališníci nachází na třetím místě s čtyřiačtyřiceti body.

Nejproduktivnějším hráčem Litoměřic je finský útočník Riku Sihvonen. Nastoupil do třiadvaceti zápasů, ve kterých si připsal sedm gólů a patnáct asistencí. Z řad obránců si vede nejlépe Michael Krutil, v sedmnácti zápasech si připsal čtyři góly a šest asistencí.

V bráně Litoměřic odchytal nejvíce zápasů Lukáš Pařík. Ten už však odešel do extraligového Liberce. Nový maskovaný muž Oliver Šatný, který přišel místo Lukáše Paříka, odchytal zatím pouhých devět minut v zápase s Frýdkem-Místkem, když ho trenéři poslali do brány za nepříznivého stavu 0:4. Soupeř na něj vyslal jen tři střely, všechny tři dokázal pochytat.

Orli do posledního domácího zápasu nastoupili proti Vsetínu. Utkání měli velmi nadějně rozehrané a po druhé třetině vedli dvoubrankovým rozdílem 3:1. Ve třetí třetině však hosté dokázali srovnat a následně získat i druhý bod navíc za výhru 4:3 v prodloužení. Do dalšího utkání vyjeli na led Pardubic B. Po nepovedené první třetině odcházeli do kabin za nepříznivého stavu 0:3. Pardubice si náskok pohlídali až do konce zápasu, a tak se Orli zpět do Znojma vrátili bez bodů. Znojmo se s Litoměřicemi již setkalo ve třináctém kole CHANCE ligy. Ve vzájemném utkání si vedl lépe tým z Litoměřic a zvítězil poměrem 4:2.

Ještě před pondělním zápasem v Pardubicích Orli zapsali na soupisku novou posilu. Je jí čtyřiatřicetiletý Jan Berger, který přišel z nedaleké Jihlavy. V CHANCE lize má celkem 608 zápasů, v nichž si připsal 118 gólů a 120 asistencí.

Znojmu se na domácí půdě daří mnohem lépe než na ledě soupeře. V domácích zápasech získali devatenáct bodů, zatímco na ledě soupeře získali pouze čtyři. V posledních čtyřech zápasech, které Orli sehráli na ledě Nevoga arény, dokázali vždy získat alespoň jeden bod. Podaří se jim protáhnout sérii proti jednomu z nejtrestanějších týmů tabulky?