Orli Znojmo Orli Znojmo

Orli na vítězné vlně letí do Opavy

Hokejisté Znojma se chystají na další důležité utkání po nedávném vítězství 5:1 nad Hodonínem, které jim zajistilo třetí výhru v řadě. Naopak Opava se potýká s krizí a v posledních čtyřech zápasech nezískala ani bod. V následujícím zápase se tak očekává zajímavý duel, ve kterém budou chtít Znojemští pokračovat v úspěšné sérii, zatímco Opava se pokusí přerušit svou sérii porážek. Zápas se odehraje v opavském azylu Buly Aréna, Kravaře od 18:00.

Orli poslední utkání sehráli na domácím ledě proti týmu z Hodonína. Znojmo vstoupilo do utkání aktivně, ale i přesto se jim podařilo překonat brankáře Hodonína až v 8. minutě. Znojemští měli i další příležitosti, včetně několika přesilových her, ale Piták odolával. Hosté si vytvořili několik šancí až v závěru třetiny, ale stav zůstal 1:0. Druhá třetina začala opět aktivitou Orlů, ale vyrovnat se podařilo Hodonínu díky přesné střele jednoho z hostujících hráčů. Znojemští však rychle odpověděli a Jiří Karafiát přidal svůj druhý gól v utkání. O chvíli později zvýšil na 3:1 Adam Zeman. V poslední třetině přidali domácí čtvrtý gól díky Jakubu Masařovi a pátou branku vstřelil David Pozděna. Hokejisté Znojma si připsali tak třetí vítězství v řadě, když zvítězili 5:1.

Poslední zápasy HC LERAM Orli Znojmo

Znojmo - Havlíčkův Brod
3:2sn
Nový Jičín - Znojmo 2:8
Znojmo - Hodonín 5:1

Opavě se v poslední době vůbec nedaří. V posledních čtyřech zápasech si hokejisté Opavy nepřipsali jediný bod. Do posledního zápasu vyjeli na led Velkého Meziříčí s jasným cílem a to přerušit sérii proher. To se jim ale nepovedlo a naopak sérii porážek navýšili. Hlavním důvodem prohry ve Velkém Meziříčí byl nepříznivý začátek, kdy už v 5. minutě zápasu inkasovali první gól z trestného střílení. Následně hokejisté Velkého Meziříčí jen navyšovali svůj náskok. V závěru utkání se Opavští snažili vytvořit tlak ve hře bez brankáře, ale obrana Horáků odolala všem pokusům a Opava po prohře 4:7 odjela opět bez bodů.

Poslední zápasy HC Slezan Opava

Technika Brno - Opava 4:1
Opava - Valašské Meziříčí 1:2
Velké Meziříčí - Opava
7:4

Znojmo se s Opavou utkalo již v minulých letech. Naposledy v sezóně 2022/2023 na ledě Opavy, kde Znojemští zvítězili těsně 3:2. Ještě předtím změřili síly na ledě znojemské Nevoga arény, kde také Znojmo zvítězilo 4:2. Celkové skóre je lepší pro Znojmo. S Opavou odehráli celkem dvanáct utkání a z osmi z nich vyšli jako vítězové.

Poslední tři vzájemné zápasy

26.11.2022 Opava - Znojmo 1:5
14.1.2023 Znojmo - Opava 4:2
25.2.2023 Opava - Znojmo 2:3

Na prvním místě v tabulce produktivity Znojma je stále útočník Marek Špaček, který má na svém kontě tři góly a sedm asistencí. Na druhém místě se nachází Jiří Karafiát, ten prozatím nasbíral pět gólů a tři asistence. Nejproduktivnějším obráncem Orlů je se čtyřmi asistencemi kapitán Aleš Sova.

Tabulka produktivity HC LERAM Orli Znojmo

Hráč Góly
Asistence Body
Marek Špaček 3 7 10
Jiří Karafiát 5 3 8
Patrik Urban 1 5 6

V týmu Opavy je nejproduktivnějším hráčem útočník Tomáš Rousek, ten si připsal dva góly a tři asistence. Na druhém místě v tabulce produktivity je Tomáš Káňa, který na svém kontě má dva góly a dvě asistence. Nejproduktivnější obránce je se třemi asistencemi Andrej Adamec.