Orli Znojmo Orli Znojmo

Odstartovala druhá polovina základní části a Orli letí na Zubry

Orli se po týdnu vrací zpět do zápasového boje. Ze sedmadvacátého kola proti Jihlavě je odstavila sněhová kalamita. Po neplánované přestávce se tedy v začínající druhé polovině soutěže představí na ledě Přerova. Utkání začíná ve středu od 17:30.

Přerov se po sérii proher dokázal dostat do vítězné pohody a téměř v každém z posledních pěti utkání bere body. Zlom nastal při domácím zápase proti Sokolovu, ve kterém sice Zubři získali pouze jeden bod, ale hned v následujícím zápase proti Jihlavě si z Pelhřimova odvezli všechny tři body. Doma dokázali přetlačit na nájezdy i Berany ze Zlína. V následujícím utkání v Třebíči sice zaváhali a odjeli bez bodů, ale další venkovní tažení do Kolína bylo opět úspěšné a získali po prodloužení dva body. Tato osmibodová nadílka za posledních pět zápasů dostala Zubry na osmé místo v tabulce s celkovými čtyřiceti body.

Nejproduktivnější hráč se čtrnácti body je útočník David Březina. V devatenácti zápasech dokázal vstřelit osm gólů a na šest jich přihrát. Z řad obránců si nejlépe vede Robert Černý, který v sedmadvaceti zápasech dokázal vyprodukovat tři góly a sedm asistencí. V brankovišti kraluje jednadvacetiletý Michal Postava. Tento mladík dostává nejvíce prostoru a důvěru oplácí úspěšností. Jako druhý nejúspěšnější brankář v celé lize má 94,23 % úspěšnost a 1,89 gólu na zápas.

Orli se Zubry sehráli již dvě vzájemná utkání. V tom první na ledě Přerova znojemští hokejisté těsně nestačili a odvezli si porážku 2:3. V odvetě na domácím ledě nedokázali srovnat účty a i podruhé byl v zápase úspěšnější tým z Přerova a odvezli si tři body po výhře 4:2.

Znojemští hokejisté nyní zažívají nelehké období. Poslední chuť výhry okusili v polovině listopadu, kdy doma dokázali porazit pražskou Slavii. Od té doby získali pouze jeden bod v domácím zápase proti Vsetínu, ve kterém soupeř dokázal ve třetí třetině vyrovnat a vzít si bod navíc v prodloužení. Bohužel se tato série proher promítla i v celkové tabulce. Orli se nachází na posledním místě s třiadvaceti body a jedním odloženým zápasem. Slavia je nad Orly právě o jeden zápas, který sehráli navíc a o lepší skóre. Frýdek-Místek na dvanáctém místě má také vítězně odehrané kolo bez Znojma a mimo lepší skóre má ještě i jeden bod k dobru.

Zápas můžete sledovat online na Hokejka TV.