Orli Znojmo Orli Znojmo

Na programu je nejvzdálenější soupeř. Orli se chystají vyloupit Dornbirn

Ze znojemské Nevoga areny se pomalu vytrácí poslední stopy vystoupení skupiny Kabát. Společně s tím se vydali na cestu i znojemští hokejisté, jejichž příští zastávkou bude více než šest set kilometrů vzdálený Dornbirn ležící až u hranic se Švýcarskem. Utkání se hraje netradičně ve čtvrtek v 17:30.
» Hvězda soupeře
Obránce Brian Connelly má bohaté zkušenosti z AHL, které již tři sezóny přenáší i do EBEL. Tradičně patří k nejproduktivnějším bekům v týmu.

Hokejisté z největšího města rakouské spolkové země Voralbersko nezažívají vůbec dobrou sezónu. Ve třinácti odehraných utkáních ukořistili pouze čtrnáct bodů za čtyři výhry a dvě porážky v prodloužení. Žádná sláva v porovnání s mohutným posilováním mužstva během letní přestávky.

Dornbirnu se nedaří především v ofenzívě. Se tři sta šedesáti sedmi střelami patří jednoznačně k nejméně střílejícímu týmu v celé soutěži. V porovnání s tím vystřelili Orli na bránu téměř o sto střel více. Lze tak očekávat, že ve čtvrtečním utkání půjde na znojemskou bránu opět minimum střel, o to pozornější ale musí znojemský strážce brány být.

Orli mají za sebou dvojzápas na domácím ledě a ani oni nemohou být příliš spokojení. Pouhé dva body za dvě prohry po prodloužení určitě není to, co by si svěřenci kouče Šimíčka představovali. I díky předchozí prohře s Linzem tak mají na svém kontě aktuálně tři porážky v řadě, a tak mají před zápasem s Dornbirnem jasný cíl: tři body!