Kostra týmu odtajněna! Pokračuje Jenyš, ostřílené mládí i dva nováčci
Svůj třetí ročník v řadě zahájí v dresu Orlů brankář Tobiáš Synek. Dvaadvacetiletý maskovaný muž, jenž u znojemské mládeže působí i jako trenér, patřil statisticky k absolutní špičce nejlepších gólmanů ligy s průměrem 1,71 obdržené branky na zápas a úspěšností zákroků skoro 94,4 %.
Spolehnout se na jihu Moravy budou moci i na služby obránce Denise Svobody, který se k týmu připojil během loňského listopadu z Komety Brno. Dvacetiletý defenzivní obránce s třiadvaceti starty v nejvyšší české hokejové lize nakonec zůstal týmu oporou i po zbytek sezony a stihl odehrát osmnáct zápasů, ve kterých vstřelil dva góly a na další tři přihrál.
Jeho novým kolegou v obraně bude od následujícího ročníku i další mladý a talentovaný bek Miroslav Špaňhel. Rodák z Lukoveček a odchovanec zlínského hokeje působil ve své dosavadní kariéře zatím převážně v mládeži tamějších Beranů. Během loňské sezony si jej však vytáhl do prvního týmu Uherský Brod. Ofenzivně laděný pravák se stal ihned jednou z hlavních postav Spartaku a sehrál 37 utkání v základní části i dalších pět v osmifinále proti Znojmu. Všech dvaačtyřicet duelů okořenil i osmadvaceti kanadskými body (5+23) a další sezonu v seniorském hokeji zahájí právě v týmu, kterým byl v loňském play-off vyřazen.

Miroslav Špaňhel, foto: hokejub.cz
Svou první podobu začínají nabírat i útočné řady, z nichž zatím nejzvučnějším jménem, které zůstane ve Znojmě i následující rok, je Pavel Jenyš. Třicetiletý střelec loni patřil k nejlepším útočníkům týmu, když nasázel dvaadvacet branek do sítě soupeřů a pyšnil se průměrem více než bodu na zápas.
V týmu zůstává také čtveřice nadějných mladíků. Odchovanec Orlů Ondřej Cakl, který ve svém mateřském klubu začne třetí rok mezi muži, a také tři útočníci, kteří prošli mládeží naopak brněnského hokeje. Jedná se o Erika Meluzína, jenž v průběhu minulého ročníku krátce působil i ve Velkém Meziříčí, či Robina Rakuse. Druhý jmenovaný se stal Orlem minulý rok v prosinci a podobně jako výše zmíněný Denis Svoboda jím zůstal i po zbytek základní části a play-off. Díky kvalitním výkonům si vysloužil své místo na soupisce, čímž zahájí svou vůbec první plnohodnotnou mužskou sezonu. Posledním z výčtu jmen, která nedávno podepsala smlouvu v královském městě, je důrazný centr Roman Otava. Někdejší kapitán juniorky Komety, se kterou získal stříbrnou a bronzovou medaili v extralize, patřil svým důrazným stylem hry a bodovým přídělem k důležitým faktorům týmu. I on tak přidá ve Znojmě k dosavadním šestačtyřiceti zápasům další starty.
Útočníky doplní i další nové jméno na soupisce, jímž je Bogdan Stěpančuk. Dvacetiletý rodák z kazachstánského města Öskemen prošel všemi mládežnickými kategoriemi Sparty Praha a jednu sezonu strávil také v zámořských soutěžích NCDC a USPHL. Největších úspěchů ale zaznamenal až právě s juniorským týmem Pražanů, kde získal v roce 2023 extraligový titul a roku 2025 se stal ve stejné soutěži i vicemistrem. Minulý hokejový rok zahájil opět v mládeži hlavního města republiky, ale posléze se přesunul k druholigovému Ústí nad Labem, kde nakonec odehrál deset duelů, než si jej posléze vytáhly Litoměřice. V MAXA lize nastoupil k sedmi utkáním a ročník 2025/2026 dohrál opět ve třetí nejvyšší soutěži, konkrétně v Mostě. Dohromady tedy nastoupil ve třech různých soutěžích k pětatřiceti zápasům, které korunoval čtyřiadvaceti kanadskými body, a od další sezony bude součástí orlí letky.

Bogdan Stěpančuk, foto: Barbora Tanciková