32'
49'
60'

Orli vyprovodili Hodonín pěti přesnými zásahy

V utkání mezi Znojmem a Hodonínem bylo k vidění na přátelské utkání málo častých patnáct vyloučení. V přesile dokázaly týmy trestat třikrát, Orli navíc skórovali rovněž v oslabení. Domácím tak hra v nestandardním počtu hráčů na ledě více seděla a sedmi stům diváků na tribunách se odměnili vítězstvím v poměru 5:3.

Do třetího přípravného utkání proti Hodonínu nastoupili Orli i s třemi novými tvářemi, které bojují o místo v kádru. Obránce Denis Svoboda a dvojice útočníků Radovan Hanula – Roman Otava.

Znojemští měli hned od začátku herně navrch a po necelých pěti minutách hry se tak zaslouženě ujali vedení, když se po skrumáží v brankovišti Hodonína nejlépe zorientoval Radovan Hanula. Hosté se však snažili rychle odpovědět a po nedůslednostech v defenzívě Orlů se musel Maláč několikrát otáčet za prudkými, avšak nepřesnými střelami soupeře. Ve třinácté minutě si Hodonín zahrál jako první početní převaze a Maláč se opět musel několikrát předvést, aby uhájil čisté konto. Vzápětí prověřil Pitáka v brance Baníku tvrdou střelou obránce Svoboda. Brzy poté hrál Hodonín opět přesilovku, kterou ale nenačal nejlépe a Karafiát mohl ve vlastním oslabení navýšit vedení, což mu ale nevyšlo. Orli se bez větších problémů ubránili a naopak si vyzkoušeli přesilovku poprvé v utkáni také. Ta se ale obešla bez větší šance.

Další možnost navýšit vedení mělo Znojmo i na počátku druhé třetiny, kdy mělo dokonce přes minutu výhodu přesilovky 5 na 3. Největší možnost měl po střele Sovy dorážející Beránek, ale kotouč mu v rozhodující okamžik sjel z čepele. V pětadvacáté minutě už se Znojemští mohli radovat, obránce Jan Hodinář se objevil až před brankářem Pitákem a důraznou dorážkou mezi betony zvýšil na rozdíl dvou branek. Následovala hra ve čtyřech, po níž hosté z Hodonína snížili přesnou střelou Martina Lašáka a vykřesali naději na vyrovnání. Znojmo poté znovu soupeře zatlačilo a Pitáka zasypalo množstvím střel. Střela Masaře dokonce orazítkovala tyčku hodonínské branky. Hodonín i nadále pokračoval v nedisciplinovanosti, ale využití přesilovek Orlům příliš nevycházelo.

Po půl minutě třetí třetiny využil obránce Denis Svoboda ve vlastním oslabení hrubé chyby hodonínské defenzívy a zcela sám před brankou elegantně s hokejkou pod nohou propálil Pitáka potřetí v utkání a navýšil vedení na 3:1. Poté znovu vystrčili růžky hosté a chvíli se drželi v útočném pásmu. Nakonec z neurovnané hry se Hodonínu podařilo v osmačtyřicáté minutě snížit znovu na rozdíl jediné trefy zásluhou Matěje Nováka. Jenže Hodonín znovu zahrál nedovoleně a v nabídnuté přesilovce se trefil ideálně Mikuláš Bícha. Odpovědět mohl z rychlé akce Hodonína Hložánek, Maláč si poradil. Naopak po další hrubce Hodonína překvapil Pitáka v brance nenápadnou střelou Marek Špaček a bylo to 5:2. Když už to vypadalo na konečný výsledek, snížil v poslední minutě ještě Filip Weintritt.

Autor: Petra Matůšová, Martin Smejkal, foto: Michal Křepela

Do začátku ligy zbývají tři týdny, čeká nás spousta práce, hlásí Jan Sedláček

Dvaadvacetiletý odchovanec brněnské Komety ve znojemském dresu působí již třetí sezónu. Obránce, kterému nevadí se vydat i do útoku, si v přípravě prozatím připsal již dva góly. Který post mu vyhovuje více, jak hodnotí dosavadní přípravu, jaké má vyhlídky do sezóny a nejen to prozradil v pozápasovém rozhovoru s Hodonínem.

Třetí přípravný zápas, druhá výhra, co k zápasu říct?

Nebyl to hokej, který bychom chtěli hrát. Naštěstí jsme vyhráli a to se počítá. Máme stále na čem pracovat. Do začátku ligy zbývají tři týdny, takže nás čeká ještě sousta práce. Především musíme zlepšit hru v obranném pásmu.

Polovina přípravy je za vámi, jak jste zatím spokojeni?

Přípravu zatím hodnotím asi pozitivně. Zkoušíme nové věci, trenéři zkouší nové kombinace a složení útoku. Máme na kontě dvě výhry a jednu prohru, ale jak říkám, stále máme co zlepšovat.

Ve Znojmě začínáte třetí sezónu, vnímáte nějaký posun?

Určitě. Už nesedím mezi mladými hráči, ale spíš patřím k těm zkušenějším. Nebojím se vzít si slovo a občas už i v kabině něco řeknu. V tom cítím asi největší posun.

Obránce, kterému nevadí se vydat i do útoku, která pozice vám tedy více vyhovuje?

Obrana, obrana a zase obrana. Zvládnu se poprat i s útokem, ale nejradši jsem v obraně. Mám rád blokování střel a bránění celkově, ale když je možnost vydat se do útoku, tak neváhám.

Po roce opět ve druhé lize, šlo by už teď říct, v čem to bude odlišné?

Určitě to nebude tak jednoduché, jak to bylo předminulou sezónu. To se hrálo jakoby samo. Jestli někdo počítá s tím, že se bude hrát na vrcholu tabulky, tak to nebude samozřejmost. Budeme o to muset bojovat. Vyhrát by chtěl každý, ale některé týmy jsou letos hodně silné. Doufám, že se nám podaří hrát v co nejlepší pozici a dostaneme se co nejdále.

Mimo jiné se věnujete i kondičnímu tréninku, pomáháte s tím nějak i tady v týmu?

Převážně ne. Většinou to má každý individuálně, ale někteří kluci si za mnou chodí pro rady a řešíme spolu nějaké věci, jinak nic speciálního.

V minulé sezóně v jednom z rozhovorů bylo řečeno, že hráčům z Brna jste dělal řidiče sem do Znojma, je tomu tak i letos?

Zatím ne. Budeme se střídat, ale myslím si, že vyjde řada určitě i na mě. Snažím se tomu trošku vyhnout, protože minulý rok jsem jezdil opravdu hodně. (smích)

Další přípravný zápas vás čeká v německém Selbu, co od zápasu očekávát?

Čeká nás dlouhá cesta a hraje se až o půl osmé večer. Už jen to bude náročné. Německá liga má svoji kvalitu, takže to bude určitě těžký soupeř. Musíme se podívat, jakým stylem hokeje se prezentují a připravit se.

Autor: Simona Růžičková, foto: Kamila Chmel

Statistiky hráčů

Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

Ohlasy k utkání

Milan Procházka (Znojmo): Těžko se mi to hodnotí. Sice jsme vyhráli, ale ta hra nevypadala tak, jak bych chtěl. Bylo tam spoustu nepřesností a chyb. Kdyby proti nám nastoupil zkušenější tým, nebo to bylo během sezóny, tak si myslím, že by výsledek vypadal jinak. Máme za sebou tři zápasy, což ještě není moc. Jinak s přístupem hráčů k tréninku a podobně jsem spokojený. Pořád hledáme ideální složení. Máme tu hráče na zkoušku a zbývají dva přípravné zápasy do začátku sezóny. Všichni se snaží o své místo. Rozhodovat ale nebude jen jejich přístup k práci. Dívám se také, jací jsou to hráči, jak se hodí do kterých kombinací a jakou v sobě mají hokejovost. Nechci předbíhat, ale začátkem září by sestava měla nějak více vykrystalizovat. Čeká nás zápas v Selbu. Je to tým z druhé německé ligy, takže kvalita tam určitě bude. Nesmíme nic podcenit a jít do zápasu naplno.

Aleš Bachánek (Hodonín): Do utkání jsme vstoupili velmi špatně. Udělali jsme spoustu chyb a z toho jsme dostali zbytečné góly. Měli jsme hodně vyloučených a hra byla hodně přerušovaná. Potom už se nám do utkání vracelo těžko. Do příštího zápasu musíme zlepšit všechno.